سئو

با سئو تکنیکال درهای سایت خود را به روی موتورهای جستجو باز کنید تا راحت در آن بخزند

SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیروی محرکه یک سایت است. سئو تکنیکال یکی از مهم‌ترین بخش‌های وبسایت است که باید به آن توجه زیادی صورت بگیرد. اگر بخواهیم سئو را کمی ساده‌تر بیان کنیم همانند دانه پاشیدن برای کبوترهاست. شما برای یک دسته از کبوتران دانه می‌پاچید و آن‌ها به سمت شما می‌آیند. این کاری است که سئوی درست با وبسایت شما می‌کند و موتورها جستجو را به طرف شما می‌کشاند.
سئو در حقیقت استراتژی موتورهای جستجو به ویژه گوگل برای دسته‌بندی و شناسایی بهترین سایت‌ها است. با استفاده از سئو، موتور جستجوی گوگل می‌تواند تشخیص بدهد که کدام سایت لیاقت حضور در صفحه اول را دارد. اگر سئو تکنیکال و دیگر انواع سئو وجود نداشت، به راحتی در نتایج دستکاری صورت می‌گرفت و سایت‌هایی که بیشترین مطلب را دارند و یا بیشترین بک لینک را دریافت کرده‌اند-که البته با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص می‌توان چنین کاری را انجام داد-در صدر قرار می‌گرفتند. سئو در حقیقت روح سایت شما را شکل می‌دهد که گوگل می‌تواند میزان عملکرد و صداقت آن را اندازه‌گیری کند.

چرا سئو برای سایت اهمیت دارد؟

سئو از آنجایی برای سایت اهمیت دارد که هم باعث افزایش سرعت سایت می‌شود و هم نتایج موتورهای جستجوگر را به صورت عادلانه به نمایش می‌گذارد. کاربران به موتورهای جستجو به ویژه گوگل اعتماد دارند و اگر سایت شما توسط گوگل به آن‌ها پیشنهاد شود، در حقیقت اعتبار آن نیز افزایش می‌یابد.
به ویژه اگر به دنبال این هستید که سرعت خوبی داشته باشید و سایتتان کارایی درستی در سئو داشته باشد باید سئو تکنیکال را در نظر داشته باشید. مجموعا سه نوع سئو وجود دارد.

سئو On-Page​

این نوع سئو شامل راهبردهایی است تا یک صفحه مخصوص را برای موتورهای جستجو بهینه کند. این فاکتور مهم به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا موضوع محتوا را دریابند و بتوانند یک منبع ارزشمند را برای کاربران شناسایی کنند. برای رسیدن به این سئو باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • تحقیقات کلمات کلیدی به منظور یافتن کلماتی که کاربران بیشترین استفاده را از آن‌ها دارند تا بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.
  • تولید محتوا که شامل انتشار محتوای با کیفیت با محوریت کلمات کلیدی است.
  • بهینه سازی کلمات کلیدی که به معنای استفاده از کلمات شناسایی شده در مکان مناسب با متاتگ‌های کاربردی است. این بخش اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که موتورهای جستجو رفتاری شبه انسانی دارند و اگر دریابند که محتوای تولید شده صرفا با هدف شناسانده شدن به گوگل تولید شده‌اند به آن امتیاز نمی‌دهند.

سئو تکنیکال- Technical Seo

سئو تکنیکال به المان‌های غیر محتوایی سایت باز می‌گردد و ارتباطی با مقالات و محتوای تولید شده ندارد. این نوع سئو بسیار تخصصی است و باید دانش استفاده از کدهای مختلف را داشته باشید. این سئو به موتورهای جستجو می‌فهماند که یک وبسایت از بنیان قدرتمند است و می‌تواند تجربه کاربری خوبی برای بازدیدکنندگان فراهم کند. این سئو شامل موارد زیر است:

  • Site Speed یا سرعت سایت که یکی از مهمترین عناصر سایت است. اگر سایت شما بیشتر از ۷ ثانیه برای لود شدن زمان ببرد، شانس بازدید را از دست خواهد داد.
  • Mobile Friendliness یا واکنش‌گرایی در موبایل که با توجه به افزایش استفاده از موبایل برای وبگردی می‌توانید به میزان با اهمیت بودن آن پی ببرید.
  • Indexing که به معنای ذخیره شدن صفحات سایت شما در نتایج جستجوی گوگل است.
  • Security یا امنیت که قابل اعتماد بودن سایت شما در برابر کدهای مخرب را تضمین می‌کند و یکی از مهمترین عناصر سئو تکنیکال است. البته مواردی دیگر هم نظیر Crawlability و ساختار سایت در این مضمون قرار دارند.

سئو Off-Site

این بخش از سئو در حقیقت میزان تاثیر گذاری سایت‌های دیگر روی سایت شما است که عمدتا از طریق لینک‌های داده شده به شما صورت می‌پذیرد. این بخش از آنجایی اهمیت دارد که باید بک لینک‌های مطمئن در سایت قرار بگیرد تا علاوه بر تاثیر خوب، منابع قابل اعتماد بیشتری را برای کاربران فراهم کند.

دیپ استودیو چشم انداز سئوی سایت شما را تغییر خواهد داد

در دیپ استودیو دانش کد نویسی و تخصصی خود را روی میز قرار داده‌ایم و سال‌ها تجربه را چاشنی آن کرده‌ایم تا بهترین کارایی را برای سایت شما فراهم کنیم. در این مجموعه راهکارهای زیادی برای ارائه خدمات مبتنی بر سئو و به ویژه سئو تکنیکال ارائه می‌دهیم.