فروشگاه اینترنتی آنلاین نسبت به فروش در شبکه های اجتماعی چه مزایایی دارد؟

مزایای فروشگاه اینترنتی

فهرست مطالب

صنعت خرید و فروش در حال تغییر است و فروشگاه‌های آنلاین نقش اساسی را در این بخش بر عهده دارند. فروشگاه آنلاین یا اینترنتی نوعی از فروشگاه است که در آن کالاها به صورت اینترنتی و روی وب‌سایت ارائه می‌شوند و فرد می‌تواند از بین آن‌ها انتخاب کند، ویژگی‌ آن‌ها را بررسی کند یا بین انتخاب‌های مختلف مقایسه داشته باشد.

با طراحی فروشگاه اینترنتی محدودیت‌های فروشگاه سنتی را نخواهیم داشت و می‌توان در آن کالاهای متنوعی را در اختیار مشتری گذاشت، افزون بر این، فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل راحتی انتخاب و مقایسه تمام ویژگی‌ها قبل از خرید باعث محبوبیت زیاد آن‌ها شده است.
با پیدایش شبکه‌های مجازی آنلاین شاهد ورود این شبکه‌ها به بخش خرید و فروش هستیم. در ادامه مزیت‌های فروشگاه اینترنتی آنلاین را نسبت به فروش در بستر شبکه‌های اجتماعی بیان می‌کنیم.

مزایای فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی نسبت به شبکه‌های اجتماعی نوظهور مزیت‌های منحصر به فردی دارد، درست است که شبکه‌های اجتماعی به اذعان بیشتر فروشندگان باعث ایجاد رونق کسب‌و‌کار اینترنتی شده است اما نمی‌توان آن را جایگزین بستر فروشگاهی اینترنتی از طریق وب‌سایت دانست. در این بخش چند مزیت اساسی طراحی فروشگاه اینترنتی را توضیح می‌دهیم تا با دانستن و به کارگیری آن بیشترین بازدهی را از کسب‌و‌کار خود داشته باشید:

اطمینان خاطر دادن به مشتری

 مهم‌ترین نکته در ایجاد یک فروشگاه اینترنتی خوب که مشتری از امنیت خرید و وجود کالای باکیفیت در آن اطمینان خاطر داشته باشد، امکان ارائه نماد اعتماد الکترونیکی در وب‌سایت است.
این نماد از طرف وزارت صنعت و معدن صادر می‌شود و فروشگاهی که از نماد اعتماد الکترونیکی استفاده کند، معلوم است از هر نظر مورد اعتماد است چرا که دریافت نماد اعتماد نیازمند طی مراحل زیادی است و وجود آن در وب‌سایت باعث جلب اعتماد مشتری خواهد شد‌. به علاوه طراحی فروشگاه اینترنتی و حضور پررنگ در فضای اینترنت می‌تواند تصویر بهتری از کسب‌و‌کار شما ارائه دهد و مشتریان بدون دیدن یک وب‌سایت معتبر از فروشگاه، نمی‌توانند متوجه شوند شما تا چه اندازه در کارتان جدی و مورد اعتماد هستید.

امکان ارائه توضیحات کامل و وجود گزینه مقایسه بین کالاها

فروشگاهی اینترنتی محدودیت‌های شبکه اجتماعی در رابطه با ارائه توضیحات در مورد اجناس را ندارد و از این نظر امکانات متنوع‌تری در اختیار فروشنده قرار می‌دهد، شما با طراحی فروشگاه اینترنتی خود می‌توانید برای کالای عرضه شده توضیحات مفصل و کاملی در اختیار مشتری‌ها قرار دهید.

مقایسه بین ویژگی‌های برندهای مختلف یک نوع کالا و قیمت آن‌ها از مهم‌ترین خواسته‌های مشتری هنگام خرید است که این امکان با طراحی فروشگاه آنلاین به صورت پیشرفته و جست‌و‌جو محور در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. مشتری می‌تواند به دلیل وجود توضیحات متعدد در مورد ویژگی‌های اجناس، مقایسه خوبی بین برند‌های مختلف داشته باشد و این مزیت مهمی است که رضایت حداکثری را هنگام خرید به دنبال دارد.

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جست‌و‌جو

افزایش ترافیک وب‌سایت و مراجعه افراد ویژگی مهمی است که با طراحی فروشگاه اینترنتی به صورت هوشمندانه و ارائه مطالب سئو‌محور، می‌توان از مزیت آن استفاده کرد.
امروزه بیشتر افراد برای جست‌و‌جوی کالای مورد نظر خود از موتورهای جست‌و‌جو بهره می‌برند و با کمی توجه به بهینه‌سازی مطالب برای موتورهای جست‌و‌جو می‌توان آمار بازدید از فروشگاه اینترنتی را بالا برد که همین افزایش آمار بازدید باعث رسیدن به موفقیت در کسب‌و‌کار خواهد شد.
 

ارائه خدمات بیشتر و متنوع‌تر

در یک جمله می‌توان گفت با ایجاد فروشگاه اینترنتی، اختیار کامل این بستر در دست شماست. به همین دلیل خدمات و گزینه‌های خرید متنوع‌ ارائه شده در وب‌سایت شما ۲۴ ساعته در دسترسی مشتریان خواهد بود. با توجه به امکانات زیاد موجود در یک سایت اینترنتی، فروشنده می‌تواند با طراحی فروشگاه اینترنتی گزینه‌‌های پیشنهادی بیشتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی ارائه کند که راحتی خرید برای مشتری را به همراه می‌آورد.
با توجه به امکانات وب ‌سایت‌ها می‌توان در یک سایت اینترنتی قسمت خدمات پس از فروش و پاسخ به مشتریان جامعی راه‌اندازی کرد که این کار باعث احترام به مشتری و جلب اعتماد بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، در یک سایت‌ اینترنتی امکان جست‌و‌جوی آسان بین موارد مختلف وجود دارد که در شبکه‌های اجتماعی ممکن است این امکان به صورت بسیار محدودتری وجود داشته باشد.
 

امکان ارائه کالاهای متنوع و بدون محدودیت

از ویژگی مهمی که با طراحی سایت اینترنتی می‌توان از آن استفاده برد، نبود محدودیت ارائه کالاهای متنوع در آن است. در واقع شبکه‌های اجتماعی را می‌توان محیطی محدودتر و کوچک‌تر نسبت به یک وب‌سایت دانست اما شما با طراحی فروشگاه اینترنتی خود می‌توانید به راحتی اجناس مورد نظر را در دسته‌بندی‌های مختلف و با عنوان‌های متفاوت در اختیار مشتریان قرار دهید.
فروشگاه اینترنتی آنلاین نسبت به فروش در شبکه های اجتماعی چه مزایایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *